Eko-Powiat

W kwietniu br. uczniowie klas 6 ze szkół powiatu dzierżoniowiskiego wezmą udział  w projekcie ekologicznym, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska. Do tego projektu została również zgłoszona nasza szkoła…. (nie mam wiedzy skąd się to wzięło)

Głównym założeniem projektu jest jak najszersze kształtowanie postaw proekologicznych i aktywizacja społeczeństwa lokalnego.

Projekt to m.in. warsztaty dla uczniów, w trakcie których stworzone zostaną plany zagospodarowania fragmentu terenu wskazanego przez szkołę lub gminę. Podczas warsztatów omawiane będą tematy bioróżnorodności, zrównoważonego rozwoju i gospodarki odpadami, a także ochrony środowiska w zakresie tworzenia nowych ekosystemów. Efektem warsztatów będą m. in. miniprojekty ekonasadzeń. Każda szkoła wybierze najlepszy projekt, który zostanie przedstawiony podczas trwania etapu finałowego konkursu przed komisją składającą się z przedstawicieli Partnerów oraz Wnioskodawcy. Efektem końcowym warsztatów będą happeningi organizowane w każdej szkole, podczas których dzieci we współpracy z opiekunami, wprowadzą w życie zdobytą wiedzę i dokonają nasadzeń drzew i krzewów zgodnie z zasadami ekoprojektu. Międzypokoleniowy charakter przedmiotowego projektu zostanie zachowany poprzez przeprowadzenie cyklu ekokonferencji na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego, wśród osób w wieku 60+ korzystających z m.in. placówek opieki senioralnej.